Naujienos

Dviejų Transplantacijos Centrų Specialistų, NTB ir LNDTA Transplantacijos komiteto pasitarimas.

Parašė: : data: : 2019 sausio 24 komentarai : (0)

2019 m. sausio 16 d. įvyko jungtinis abiejų transplantacijos centrų specialistų, NTB ir LNDTA Transplantacijos komiteto pasitarimas.

Doc. Rūta Vaičiūnienė pristatė projektą dėl pacientų su išgydytais onkologiniais susirgimais įtraukimo tvarkos į laukiančiųjų inkstų transplantacijos sąrašą. Nutarta šio projekto pagrindu paruošti bendrą Lietuvos sutarimą.

Kitas svarbus svarstytas klausimas – tai donorų parinkimo sensitizuotiems pacientams imunologiniai aspektai. Sutarta dėl operatyvesnio informacijos dalijimosi tarp abiejų centrų imunologų ir dėl bendradarbiavimo su Latvija, plečiant donoro parinkimo galimybes.

Taip pat buvo aptarti ir kiti klausimai, kuriuos reikės spręsti artimoje ateityje (vaikų nefrologų, dalyvaujančių transplantacijoje, rezultatų ir problemų aptarimas; donorų su hepatitais tinkamumas; donorinių inkstų paskirstymo tvarka nuo 2020 m., transplantacijos centro pasirinkimo galimybė tik pagal medicinines indikacijas; pacientų po transplantacijos stebėsenos vieningos sistemos kūrimas). 

lndta

Author

view all posts

Parašykite komentarą

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija