Tęsdami švietėjišką asociacijos veiklą, balandžio 5 dieną lankėmės Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje. Tai didžiausia gydymo įstaiga pietų Lietuvoje, į kurią patenka patys sunkiausi pacientai. Susitikimo metu ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas džiaugėsi, jog 2018 m. 100 – metų jubiliejų ligoninė pasitiks, renovavusi visą eilę skyrių. Tačiau iki pilno teikiamų paslaugų sąrašo ligoninei labai trūksta nefrologo, kuris konsultuotų poliklinikoje, stacionare ir hemodializių skyriuje. Taigi, naujai priimto nefrologo laukia įdomus ir įvairiapusis darbas.

Nors Alytaus apskritis didelė (145 131), tačiau į popietinę konferenciją atvyko ne tiek jau daug gydytojų (45). Atvykusieji išklausė pranešimus apie lėtinės inkstų ligos diagnostiką, progresavimo lėtinimą, komplikacijų gydymą, vaistų dozavimą. Taip pat apie diabetinę nefropatiją, akmenligę, ūminius apsinuodijimus. Dalyviai dėkojo pagrindiniam konferencijos organizatoriui R. Laugaliui, lektoriams A. Žilinskienei, N. Kušleikaitei – Pere, A. Burčiuvienei, A. Stoniui ir apgailestavo, kad jų kolegos praleido tokią progą pagilinti žinias inkstų ligose. Turbūt kaltas pavasaris, artėjančios šventės.

Sveikinu visus mūsų asociacijos narius ir linkiu saulėtų bei šiltų Šv. Velykų. Lai pavasarinė gamta džiugina Jūsų širdis ir sielas.

Jūsų prezidentė
Prof. Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija