Pirmas vasaros mėnuo kaip visada pilnas įvykių. Birželio pradžioje daugiau nei 6000 nefrologų susirinko į ERA – EDTA kongresą Madride. Iš Lietuvos atvykę 25 nefrologai galėjo pagilinti žinias įvairiausiose srityse: nuo regeneracinės medicinos, inkstų transplantacijos iki glomerulonefritų, hemodializės. Tikrai labai turtingas kongresas savo moksliniu turiniu, puikiais lektoriais. Mažą dalelę to, ką išgirdau, pristačiau vasaros nefrologų seminare Rumšiškėse. Tikiuosi, kad ir visi kiti Lietuvos nefrologai, dalyvavę kongrese Madride, perduos naujausias žinias savo kolegoms.

ERA – EDTA kongreso metu buvo išrinktas naujas prezidentas Carmine Zoccali, kuris kaip ir prieš tai buvęs prezidentas Andrzej Wiecek, pabrėžė nacionalinių nefrologų asociacijų svarbą stiprinant ir populiarinant nefrologiją, vystant tarptautinį nefrologų bendradarbiavimą, dalinantis savo patirtimi, pasiekimais, vienodinant rezidentūros programas. Kvietė kuo plačiau įtraukti jaunus nefrologus į ERA – EDTA veiklą, siekti kad jie daugiau tarpusavyje bendrautų.

Štai mūsų Lietuvos jaunieji nefrologai puikiai pasirodė vasaros stovykloje Rumšiškėse, kur pristatė įdomius klinikinius atvejus su išsamia teorine dalimi. Po kiekvieno atvejo kildavo diskusijos, klausimai, vyresnieji nefrologai dalijosi savo patirtimi. Neformali aplinka ir draugiška atmosfera, jokios įtampos ir konkurencijos. Tikras bendraminčių sambūris.

Linkiu visiems gražios vasaros, smagių atostogų.

Jūsų prezidentė,
Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija