Pavasaris, tiesa dar labai ankstyvas, su šaltuku ir sniegu, bet saulė jau budina gamtą.. Budina ir mus. Kyla daugiau minčių, idėjų, energijos veikti. Labai tinkamas laikas Pasaulinei Inkstų dienai, kai reikia kuo plačiau ir garsiau vėl priminti visiems apie inkstų ligas ir kaip jų išvengti ar bent jau laiku nustatyti. Šiemet Klaipėdos kraštui teko organizuoti Inkstų dienos konferenciją. Daug organizacinių rūpesčių užpuolė Renatą Dargevičienę, bet ji kartu su Klaipėdos krašto nefrologais puikiai susitvarkė. Konferencija pavyko, daug dalyvių, geri pranešimai (ačiū lektoriams!).

Konferenciją papuošė Klaipėdos krašto nefrologijos pradininkų (J. Priluckienės, K. Maciaus, V. Vainausko, V. Deimantavičienės, Ž.Dobilinskienės) pagerbimas ir apdovanojimas SAM raštais. Slaugytojoms buvo įteikti LNDTA padėkos raštai. Už aktyvią visuomeninę veiklą LNDTA nominuoti du Klaipėdos krašto nefrologai: Renata Dargevičienė, kuri daugiau nei 6 metai yra Klaipėdos krašto pirmininkė ir Vaclovas Vainauskas, kuris jau 15 metų  kasmet telefonu surenka operatyvinę informaciją iš visų HD centrų. Dėka šio savanoriško darbo mes jau dabar  žinome, kad 2017 m. HD pacientų skaičius padidėjo 2 proc., naujai dializes pradėjo 320 pacientų, kad didžiausias HD pacientų skaičiaus augimas buvo Marijampolėje, Tauragėje, kad sumažėjo HD pacientų mirštamumas Lietuvoje.

Svarbiu įvykiu tapo prof. Vytauto Kuzminskio apdovanojimas vasario 16-ąją dieną Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi. Tarp apdovanotojų Lietuvos 100-mečio proga buvo karininkų, teisininkų, menininkų, žurnalistų. Buvo ir 10 gydytojų, o jų tarpe ir nefrologas. Tai įvertinimas ir pripažinimas ne tik prof. Vytauto Kuzminskio, bet ir visos nefrologinės bendruomenės. Prasmingais įvykiais pasitikome pavasarį, o dabar galime trumpam susikaupti ir pasiruošti didžiąjai metų šventei Šv. Velykoms.

 

Jūsų prezidentė

prof. Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija