Prasidėjo prieššventinis periodas. Tai turbūt pats smagiausias laikotarpis, nes pradedi ruoštis, planuoti, pirkti dovanėles, puošti namus. Laukimas švenčių ir atostogų sukelia puikius jausmus.

Šiuos metus užbaigėme 11-uoju LNDTA suvažiavimu. Atsiskaitėme už 3-jų metų atliktus darbus ir išsirinkome naują valdybą. Editos Katauskienės sukurtas video filmas labai gražiai parodė, ką veikia LNDTA, kam ji reikalinga. Filme pasisakė LNDTA valdybos nariai, įvairių Lietuvos regionų atstovai. Jie pasakojo, kaip svarbu visų pirma nefrologinės bendruomenės subūrimas, sutelkimas, nenutrūkstamas jos kvalifikacijos kėlimas,  bendradarbiavimas ir komandinis darbas su slaugytojomis.

Skleidžiant žinias apie inkstų ligas, ankstyvą jų diagnostiką, buvo organizuotos 9 išvažiuojamosios konferencijos įvairiuose rajonuose, kiekvienais metais vyko Pasaulinės inkstų dienos. Stengėmės daugiau dėmesio skirti jaunimui, gimė nauja tradicija – vasaros mokyklos Rumšiškėse, o prieš suvažiavimą įvyko jaunojo mokslininko konkursas.

Bendras visų mūsų laimėjimas – tai įsijungimas į ERA-EDTA pakaitinės inkstų terapijos registrą. Nuo 2015 m. mes visi siunčiame duomenis į Higienos Institutą, o vėliau prof. E. Žiginskienė organizuoja statistinę analizę ir pateikia agreguotus duomenis registrui. Išleidome jau ir 2 knygutes su Lietuvos duomenimis lietuvių ir anglų kalbomis.

Norint dar daugiau pamatyti, ką veikia LNDTA, kokius klausimus sprendžia, kokius gydymo ar diagnostikos aprašus paruošė, kokios planuojamos konferencijos arba sužinoti svarbiausias naujienas iš  mūsų nefrologinės bendruomenės gyvenimo, reikia apsilankyti tinklapyje www.lndta.lt.

Linkiu, kad švenčių laukimo laikotarpis būna pilnas smagių susitikimų ir malonių siurprizų, kad nurimtų darbų srautas, kad galėtume sustoti ir nebeskubėti.

Linksmų Šv. Kalėdų ir Laimingų Naujų Metų.

Jūsų prezidentė

                                                                        Prof. Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija