Keturioliktą kartą rinkosi trijų Baltijos šalių nefrologai į konferenciją, kuri šį kartą vyko Taline. O viskas prasidėjo 1992 m., kai prof.Ilmars Lazovskis, Aivars Petersons ir prof. Eberhard Ritz pakvietė Baltijos šalių gydytojus į seminarą Jūrmaloje. Prof. Vytautas Kuzminskis prisimena, kaip tada buvo kalbama, jog nefrologija labai silpnai išvystyta Baltijos šalyse, jog daug žmonių miršta dėl inkstų nepakankamumo.

Praėjo 26 metai ir štai į tradicija tapusią Baltijos nefrologų konferenciją susirinko daugiau nei 150 dalyvių. Nefrologai iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos kompetentingai pristatinėjo savo klinikinius ir mokslinius pasiekimus, džiaugėsi, jog  nefrologija pasiekė europinį lygį, kad jaunimas stoja į nefrologijos rezidentūrą.

Prof. Vytautas Kuzminskis, kuris dalyvavo visose Baltijos nefrologų konferencijose ir pats asmeniškai organizavo net 4 konferencijas Lietuvoje, klausydamasis pranešimų Taline, išdidžiai konstatavo, jog Lietuvos nefrologai dabar atrodo solidžiausiai ir aplenkė savo kolegas estus bei latvius. Lietuvos nefrologija neabejotinai tapo lydere pagal mokslo daktarų skaičių (17), transplantacijų rezultatus ir nefrologinės tarnybos išvystymą.

 

Jūsų prezidentė

Prof. Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija