Važiuojam autobusu į Taliną, į Baltijos šalių nefrologų tradicinį kongresą. Net 35 žmonių delegacija, turbūt sudarysim 1/3 kongreso dalyvių. Lyginant su latviais, o ypač estais, Lietuvos nefrologinė bendruomenė labai didelė. Gal būt todėl ir labai aktyvi.

Jau vasaros pabaigoje LNDTA Transplantacijos komiteto iniciatyva rinkosi abiejų transplantacijos centrų specialistai bendram pasitarimui su NTB, po savaitės 5 kraštų atstovai vyko į LNDTA valdybos posėdį. Rugsėjo 20 d. Kaune susirinko apie 200 gydytojų ir slaugytojų į kasmetinę rudeninę konferenciją, kur klausėsi lektoriaus, transplantacijų eksperto iš Grenoblio. Puikius pranešimus paskaitė ir Lietuvos profesorės, docentės, gydytojos ir ką tik apsigynusi mokslų daktaro disertaciją Agnė Laučytė – Cibulskienė. Smagu, kad vis aktyvesnės tampa ir  mūsų slaugytojos, ruošia ir skaito pranešimus.

Neeilinis įvykis buvo mokslininko iš Japonijos Kumamoto universiteto vizitas Vilniuje ir Kaune. Profesorius Ryuichi Nishinakamura karjerą pradėjo kaip gydytojas nefrologas, bet paskui pasuko į mokslą. Dabar jis yra vienas vedančiųjų mokslininkų inkstų regeneracijoje. Jo laboratorija jau sugeba išauginti iš kamieninių žmogaus ląstelių glomerulą ir kanalėlius. Beliko rasti būdą kaip išauginti stromą ir tada jau galės pilnai regeneruoti inkstą ir jį transplantuoti. Taigi, visai nenuobodi ta nefrologija ir jos ateitis daug žadanti.

Jūsų prezidentė prof.Inga Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija