Žaibu pralėkė trys šių metų mėnesiai. Gal žemė pradėjo greičiau suktis?

Šį penktadienį – šeštadienį vyko išplėstinis Dializės komiteto posėdis. Atstovai iš įvairių dializės centrų paruošė Dializės paslaugų aprašo pakeitimų projektą. Tai jau bus 4-ta aprašo redakcija. Pirmoji išleista  1999 m., po to keista 2004 m. ir 2015 m. Laikas nestovi, gyvenimas eina į priekį, reikalingi pokyčiai.

Ką tik Rygoje vyko Nordic PD council pasitarimas. Švedai, danai, suomiai pasakojo, kaip jų šalyse plečiasi namų HD, dializių centruose dirba tik nefrologai, centrai viešai skelbia savo kokybės rodiklius, su pacientais būtinai aptariami visi pakaitinės inkstų terapijos metodai, pastoviai vertinama pacientų mityba, fizinis aktyvumas, psichologinė būsena. Klausantis mūsų kolegų, matai ko mums dar trūksta, kuria kryptimi eina turtingesnės šalys.

Kita vertus, mūsų Lietuvos nefrologinė bendruomenė yra labiau susitelkusi ir organizuota. Vien po Naujųjų metų įvyko LNDTA valdybos posėdis, Transplantacijos komiteto ir NTB susitikimas, Dializės komiteto darbo grupės posėdis, kur buvo ruošiami ar tobulinami mūsų darbo aprašai. O ką jau kalbėti apie tradicija tapusia Inkstų dienas. Puiki konferencija Vilniuje, organizuota prof. Mariaus Miglino ir jo komandos, dokumentinis LNDTA filmas apie pacientų ir gydytojų bendradarbiavimą, sėkmingos istorijos žiniasklaidoje, studentų medikų vizitai į Kauno mokyklas, pasakojant apie inkstų svarbą.

Gyvenimas verda ir mes, nefrologai, puikiai išsilaikome ir esame matomi, nes nesėdim rankų sudėję, tarpusavyje bendraujame ir bendradarbiaujame.

 

 

Jūsų prezidentė

Prof. Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija