Jeigu norite matyti kiek daug įvykių, darbų įvyksta kiekvieną dieną, tai nepatingėkit į savo kalendorių surašyti visus tos dienos įvykius ir darbus. Vėliau, kai vartysite savo kalendorių, suprasite koks intensyvus, pilnas jūsų gyvenimas ir kiek daug padarėte.

Štai ir dabar vartau savo kalendorių. Baigiasi ruduo, trys mėnesiai bėgte prabėgo. Kas gi  per juos įvyko?

Reikšmingiausias įvykis LNDTA rudens gyvenime – tai spalio 17 d. vykusi tradicinė konferencija Kaune. Manau, kad visi dalyviai, tiek gydytojai, tiek slaugytojos liko patenkinti. Pranešimų tematika buvo plati, įvairiapusiška, lektoriai puikūs. Konferencijos dalyviams gydytojams buvo dalinami laminatai su rekomendacijomis, kada įtraukti pacientus į laukiančiųjų transplantacijos sąrašą po išgydyto vėžio. Rekomendacijos paruoštos bendru abiejų transplantacijos centrų ir NTB sutarimu. Ruošiant gaires, daug dirbo ir koordinavo doc. Rūta Vaičiūnienė.

Kelios dienos po šios konferencijos Kaune rinkosi Šiaurės šalių PD ekspertų taryba. Ši taryba buvo įkurta daugiau kaip prieš 10 metų ir jos tikslas plėtoti PD programą ir organizuoti bendrus mokslinius projektus. PD ekspertų tarybos susitikimas vyko dvi dienas. Pirmą dieną kartu buvo sukviesti ir visi Lietuvos PD centrų atstovai, nes Lietuva lyginant su Šiaurės šalimis turi mažiausiai PD pacientų (iki 60, kai tuo tarpu Latvijoje 150, Estijoje 62, Suomijoje  386, Švedijoje 892, Norvegijoje 250, Danijoje 551). Šiaurės šalyse PD pacientai sudaro apie 20 – 30 proc. dializuojamų pacientų, kai Lietuvoje tik 3 – 4 proc.

Rudenį užbaigsime LNDTA valdybos posėdžiu, kuriame aptarsime jau vykstantį pasiruošimą Baltijos šalių nefrologų konferencijai 2020 m. gegužės 14-16 d. Kaune. Žada atvažiuoti J. Daugirdas, N. Lameire, A. Wiecek, K. Budde, L. Rostaing, J.Fox.

LNDTA valdyba dar kartą peržiūrės jau paruoštą Dializės paslaugų bendrųjų ir specialiųjų reikalavimų pakeitimų projektą, kurio ruošime didžiausias darbas teko prof. Editai Žiginskienei. O prof. Inga Skarupskienė, kaip LNDTA atstovė, nuo vasaros daug dirbo SAM darbo grupėje, kuri paruošė Arterinės hipertenzijos diagnostikos ir gydymo atnaujintas rekomendacijas.

Taip po truputį, nejučia, paskendę tarp darbų, pereisime į Kalėdinį laikotarpį, kuris tikėkimės bus lengvesnis, šviesesnis, ramesnis ir su maloniais siurprizais.

 

Jūsų prezidentė

Prof. Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija