Kaip niekad karšta vasara Lietuvoje. +35oC Budapešte nenustebino Lietuvos nefrologų, atvykusių į ERA-EDTA kongresą. Kondicionieriai kongreso patalpose traukė dalyvius pasilikti ir išklausyti visus pranešimus.

Šiemet prieš kongresą vyko kursai CEPD (Continuing education and professional development), kurie apėmė visas pagrindines nefrologijos sritis: ūminį inkstų pažeidimą, gromerulonefritus, sistemines ligas, hemo- ir peritoninę dializę, transplantaciją. Tikrai rekomenduoju sekančiais metais tiems, kas vyks į ERA-EDTA kongresą Milane, nuvykti vieną dieną anksčiau ir išklausyti kursus, kuriuos skaito patyrę lektoriai ir pateikia naujausią informaciją.

Kongreso programa taip pat buvo ir įvairi, ir įdomi, ir pranešimus skaitė labai profesionalūs lektoriai. Dalyvių šiemet buvo apie 6500, palyginus ženkliai mažiau, tačiau iš Lietuvos dalyvavo apie 30 gydytojų.

ERA-EDTA prezidentas C. Zoccalli kvietė sutelkti jėgas ir kelti nefrologijos specialybės prestižą, išlaikyti nefrologų rankose ūmias dializes, daugiau daryti intervencijų, imtinai iki fistulių formavimo, nes tai vienintelis garantas nefrologijai tapti patrauklia jaunimui. C. Zoccalli apgailestavo, kad lėtinės inkstų ligos vis dar nėra prioritetinė medicinos sritis.

Kongreso metu daug buvo kalbėta apie paliatyvią nefrologiją, apie vyresnių pacientų trapumą (frailty).

Pagrindines naujienas iš kongreso papasakosime per rudeninę konferenciją Kaune, spalio 17 d. Rezervuokite šią datą savo kalendoriuje.

Gražios visiems vasaros, gerų atostogų.

 

 

 

                                                       Jūsų prezidentė,

Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija