Įvyko pirmasis šiais metais LNDTA valdybos posėdis. Kalbėjom, tarėmės, diskutavom 3 valandas, bet norėjosi dar ilgiau.

Valstybinė akreditavimo tarnyba prie SAM kreipėsi dėl darbo grupės Nefrologo Normai peržiūrėti. Nuo LNDTA delegavom prof. I. Skarupskienę. Tuo pačiu dar kartą aptarėm, jog nefrologiniai pacientai yra vieni sudėtingiausių, su daug patologijų ir jų ištyrimui, gydymui tiek stacionare, tiek poliklinikoje turėtų būti skiriamas ilgesnis laikas. Tikrai neužtenka 6 dienų stacionare ir 26 min. poliklinikoje vienam pacientui.

Daug diskusijų sukėlė pasirengimas Pasaulinės Inkstų dienos renginiams. Registracija į konferenciją Šiauliuose vyksta aktyviai, per savaitę neliko vietų slaugytojoms. Panašu, kad 200 vietų salės darosi per mažos mūsų nefrologinei bendruomenei.

Aptarėm rengiamus spausdinius Inkstų dienai. Šiemet jų bus tikrai daug. Tik svarbu, kad visi 5 kraštai juos toliau paskleistų, padalintų poliklinikose, šeimos gydytojams. Per ligoninių spaudos atstovus, per visuomenės sveikatos centrus stengsimės perduoti informaciją visuomenei, žiniasklaidai.

Šių metų kvalifikacijos kėlimą pradėjom specializuota konferencija „Glomerulonefritų diagnostikos ir gydymo naujienos“. Klausytojai liko patenkinti, todėl toliau tęsim tokio pobūdžio konferencijas. Sekanti numatoma tema – ANCA vaskulitai.

Rudenį planuojame tradicinę konferenciją kartu su slaugytojomis. Šį kartą konferencija vyks su Lietuvos infektologų draugija, kalbėsime apie šlapimo takų infekcijas, antibiotikų dozavimą, esant inkstų nepakankamumui, grybelines infekcijas.

Na, o šį pavasarį labai svarbus ir atsakingas uždavinys teko LNDTA – tai Baltijos šalių nefrologų konferencija. Jau atliktas didžiulis organizacinis darbas, sudaryta programa su puikiais kviestiniais lektoriais, pradėta registracija į šią konferenciją. LNDTA nariams suteikta nemaža registracijos nuolaida.

Šie metai yra tikrai išskirtiniai. Ne tik renginiais, bet ir jubiliejais. Vasario 18 d. švęsime 50-ties metų jubiliejų, kai pradėtos inkstų transplantacijos Vilniuje. Prof. M. Miglinas ta proga organizuoja tarptautinę konferenciją. O rudenį Kaunas atžymės 20-ties metų jubiliejų, kai pradėtos transplantacijos Kauno klinikose.

Mūsų laukia turiningi metai.

 

Jūsų prezidentė

Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija