Ruduo buvo derlingas renginiais

Spalio 6 d. Vilniuje Lietuvos inkstų fondas surengė konferenciją, skirtą dializių slaugytojų draugijos 20 – metų jubiliejui. Slaugytojos džiaugėsi, kad pirmą kartą jos gavo tiek daug apdovanojimų: ir iš SAM, ir iš Lietuvos inkstų fondo, ir iš LNDTA.
Netrukus po to, spalio 13-15 d. didelė LNDTA delegacija išvyko į Baltijos šalių nefrologų draugijų 13 – tąją konferenciją Jūrmaloje. Įdomi programa, gerai viskas organizuota. Bet maloniausia, kad pranešimai iš Lietuvos buvo tikrai neblogesni nei kviestinių lektorių ar mūsų kolegų iš Latvijos ir Estijos. Solidžiai atrodė Lietuvos pakaitinės inkstų terapijos epidemiologiniai duomenys, kuriuos pristatė prof. E. Žiginskienė. Išvažiuojant Latvijos nefrologų prezidentas Aivars Petersons tyliai man pasakė: “ Jūs, lietuviai, geriausi, pas Jus nefrologija tapo prestižine medicinos sritimi, kuri traukia jaunimą“. Lietuvos nefrologų lyderiavimą patvirtino ir prof. Vytauto Kuzminskio tarptautinis apdovanojimas „ISN Pioneer Award in Central/Eastern Europe Region“. Būtent mūsų profesorius buvo išrinktas iš didžiulio Europos regiono ir apdovanotas už nefrologijos vystymą bei pasiekimus.
Lapkričio 9 d. Kaune įvyko jungtinė nefrologų, onkologų, urologų ir hematologų konferencija, organizuota LNDTA. Tai pirmoji tokio formato konferencija Lietuvoje, tai tarsi žingsnis į naują subspecialybę onko – nefrologiją. Lektoriai buvo vedantieji specialistai, savo srities žinovai iš 5 medicinos sričių. Paskaitos buvo labai aukšto profesinio ir akademinio lygio, įdomios ir naudingos gydytojams praktikams. Po konferencijos ne vienas klausė, kada bus sekanti. Artimesnis pabendravimas ir žinių pasidalinimas tarp skirtingų specialybių gydytojų neabejotinai padės gydant bendrus mūsų ligonius.
Kalėdinį laikotarpį pasitiksime su šventine konferencija, skirta Nefrologijos Rezidentūros 20 – metų sukakčiai Lietuvoje. Tai buvo svarbus įvykis, nulėmęs nefrologijos vystymąsi Europos linkme. Į konferenciją atvažiuoja mūsų visų geri draugai, mūsų mokytojai prof. Norbert Lameire ir prof. Raymond Vanholder. Malonu, kad tokio pasaulinio lygio nefrologai rado laiko ir atvyksta pas mus. Konferencijos programa labai įdomi, todėl kviečiam visus LNDTA narius atidėti darbus ir atvykti į Kauną. Kartu pasidžiaugsime naująją nefrologų karta, pasiklausysime įdomių pranešimų.

Jūsų prezidentė
Prof. Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija