Naujienos

Rugsėjo 9 dieną įvyko LNDTA valdybos posėdis

Parašė: : data: : 2021 rugsėjo 15 komentarai : (Komentarai įrašui Rugsėjo 9 dieną įvyko LNDTA valdybos posėdis yra išjungti)

Rugsėjo 9 dieną įvyko LNDTA valdybos posėdis. Pirmas šį rudenį. Susitikimas vyko virtualiai, nes tai patogus ir laiką taupantis posėdžių formatas.

Visi sutarėm, jog labai pasiilgom gyvo bendravimo. Todėl nutarėm rugsėjo 30 d. konferenciją organizuoti gyvai. O tiems, kas negalės atvykti, bus galimybė klausytis paskaitų nuotoliu. Šios rugsėjo konferencijos metu LNDTA suteiks dar vieną galimybę savo nariams išklausyti „Antimikrobinių vaistinių preparatų skyrimas ir vartojimas“ kursus. Tam bus reikalinga papildoma registracija ir prisijungimas prie Medas. LNDTA apmokės didžiąją dalį registracijos mokesčio į šiuos kursus.

Iki Naujųjų metų planuojami ir kiti LNDTA renginiai. Tai konferencija „ANCA vaskulitai: daugiadalykinis požiūris“ lapkričio 18 d. ir LNDTA suvažiavimas gruodžio 11 d. Tikėkimės, kad pandemija aprims ir galėsime susitikti gyvai.

Eglė Dalinkevičienė pristatė projektą – mokymų kursas lėtine inkstų liga sergantiems pacientams, orientuojantis į dializuojamus ir predializinius pacientus. Planuojamos 6 paskaitos, kurias skaitys ekspertai iš LSMU ir VU. Projektą rems NTB.

Eglė pristatė ir naują galimybę nariams, kurie naudojasi LNDTA tinklapiu. Bus įdiegta nauja tinklapio zona, kurioje bus talpinamos LNDTA konferencijų paskaitos. Ši zona bus prieinama tik LNDTA nariams.

Rima aptarė su kraštų pirmininkais apie narių sąrašų patikslinimą iki suvažiavimo. Taip pat priminė ir paragino platinti švietėjišką ERA-EDTA video apie inkstų svarbą ir lėtines ligas. Šis filmukas buvo su LNDTA pagalba išverstas į lietuvių kalbą ir dabar yra lengvai prieinamas per YouTube. Tai labai suprantamas ir informatyvus video, kurį būtų galima rodyti įvairiose vietose (poliklinikose, vaistinėse, mokyklose, visuomeniniame transporte, kt.). Čia reikia mūsų, nefrologų, iniciatyvos ir išmonės.

Posėdžio metu, žinoma, kalbėjome ir apie pandemiją. Galime pasidžiaugti, kad ir vėl mūsų pacientams suteikta pirmenybė gaunant trečiąją pastiprinamąją vakciną. Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių kraštų pirmininkai ir atstovai džiaugėsi, kad skiepijimas dializuojamų pacientų ir pacientų po inksto transplantacijos vyksta, net dalyje centrų jau užbaigtas. Kauno ir Panevėžio kraštuose skiepijimas taip pat prasidėjo. Skiepijimo organizavimas kraštuose skiriasi. Jei Vilniaus krašte pacientai patys atvyksta į Santaros Klinikų skiepijimo centrą, tai Šiauliuose, Kaune skiepijimas vyksta vietoje – pačiuose dializės centruose. Nors pacientų aktyvumas šį kartą yra mažesnis, tačiau dalis centrų (Telšių, Mažeikių) praneša apie 100 procentinę vakcinaciją pastiprinančiąja vakcina. Vilkaviškyje, Kėdainiuose pranešama apie Covid atvejus tarp anksčiau paskiepytų HD pacientų. Gera žinia, kad šie atvejai daugumoje yra lengvi.

Baigdami posėdį, palinkėjome vieni kitiems sveikatos, kantrybės ir sutarėme susitikti gyvai rugsėjo 30 dieną |Kaune. Tegul nugali optimizmas.

 

LNDTA prezidentė

Prof. Inga Arūnė Bumblytė

lndta

Author

view all posts

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija