Naujienos

Pandemija sustabdė, bet nenutraukė bendradarbiavimo tarp Kauno, Bresto ir Lutsko

Parašė: : data: : 2021 gruodžio 2 komentarai : (Komentarai įrašui Pandemija sustabdė, bet nenutraukė bendradarbiavimo tarp Kauno, Bresto ir Lutsko yra išjungti)

LSMU Nefrologijos klinika nuo 1997 m. dalyvauja Pasaulinės nefrologų draugijos organizuojamoje Inkstų seserų programoje (ISN Sister Renal Centers). Pradėjome nuo taip vadinamos „mažosios sesers“, kurią globojo ir mokė Gento universiteto nefrologai, vėliau buvome „viduriniąja seserimi“ poroje Gentas – Kaunas – Brestas, o nuo 2016 m. tapome „vyriausiąja seserimi“ Kaunas – Brestas – Luckas. Bendradarbiavimas tarp visų trijų nefrologijos centrų vyko labai aktyviai ir produktyviai: daugiau kaip 50 gydytojų ir slaugytojų iš Lutsko stažavosi Kauno klinikų Detoksikacijos, Nefrologijos bei kituose skyriuose, o LSMU Nefrologijos klinikos gydytojai ir slaugytojos kasmet važiuodavo skaityti paskaitų į Lutską ar Brestą. Visa ši veikla buvo gerai įvertinta Pasaulinės nefrologų draugijos ir todėl 2020 m. suteiktas aukščiausias ISN Sister Renal Centers statusas. Deja, prasidėjo pandemija. Ir viskas sustojo. Tik šiais metais vėl pradėjom bendrauti, žinoma, virtualiai. Smagu buvo išgirsti, kad mūsų bendradarbiavimas davė rezultatų: Lutsko ligoninė yra pasiruošusi pradėti inksto transplantacijas, o Bresto ligoninėje vien šiemet jau persodinti 48 inkstai (palyginimui KK – 47 inksto transplantacijos).

Gruodžio 2 d. įvyko virtuali konferencija, kurioje dalyvavo 120 gydytojų iš Ukrainos ir 19 iš Bresto. Paskaitas skaitė lektoriai iš visų trijų nefrologijos centrų. Mes pristatėme du pranešimus: Covid-19 infekcija ir inkstai (I. A. Bumblytė) ir Detoksikacinės hemodializės indikacijos pagal tarptautines EXTRIP gaires (J. Šurkus). Gruodžio 14 d. sutarėme virtualiai aptarti sudėtingiausius pacientų atvejus.

Nors pandemija ir buvo pristabdžiusi bendradarbiavimą tarp Kauno – Bresto – Lutsko, tačiau noras bendradarbiauti ir dalintis patirtimi nugalėjo.

 

prof. Inga Arūnė Bumblytė

estrategai

Author

view all posts

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija