LNDTA prezidentės tribūna

Bumblytė-IA

Atrodo tik šventėm Kalėdas, o jau ir Velykos praėjo. Laikas nenumaldomai bėga, tačiau pavasariškas oras, vis garsesnis paukščiukų čiulbesys, pumpurai ant medžių šakų ir krūmų, žydinčios snieguolės ir žibutės – visa tai kelia nuotaika ir ūpą.

Džiugina ir teigiami poslinkiai Lietuvos nefrologijoje: grąžintas apmokėjimas už stacionarines dializes; LSMU Kauno klinikose renovuotas dializių skyrius, padidintas stacionarinių nefrologinių lovų skaičius nuo 30 iki 42; VUL Santariškių klinikose atnaujinama HD aparatų bazė; Panevėžio ligoninėje padidintas nefrologinių lovų skaičius iki 12. Pradėjo augti nefrologų poreikis, nes šeimos gydytojai dažniau tiria kreatininą, o vyr. gydytojai suprato, jog geras nefrologas atstoja du specialistus: nefrologą ir terapeutą kartu. Nefrologų ieško ir laukia Panevėžio ligoninė, Mažeikių, Radviliškio, Akmenės ir Tauragės kraštai.

Sėkmingai savo veiklą pradėjo naujai išrinkta LNDTA valdyba: iš pagrindų atnaujintas LNDTA tinklapis (ačiū Rūtai Auglienei). Paruoštos inkstų ligų diagnozių rašymo rekomendacijos bei išverstos į lietuvių kalbą Europos praktikinės gairės apie toli pažengusios diabetinės nefropatijos gydymą (ačiū – Ingai Skarupskienei ir LSMU nefrologijos rezidentams). Kaip niekad plačiai Lietuvoje nuskambėjo Pasaulinė inkstų diena: straipsniai spaudoje, tinklapiuose, pokalbiai TV; Respublikinė konferencija Panevėžyje (ačiū – lektoriams ir Marijai Sakalauskienei bei jos komandai); švietėjiškos paskaitėlės mokyklose, susitikimai su vaikais ir jų tėveliais, leidinukai spalvinimui, balionai, „pimpačkiukas“ (ačiū – vaikų nefrologams Jūratei Masalskienei, Dianai Dobilienei, Šarūnui Rudaičiui ir kt.).

Puiki metų pradžia, gausi įvykiais, sėkminga rezultatais. Sunkus kasdieninis darbas neužslopino mūsų energijos ir išradingumo.

Jūsų prezidentė

Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija