LNDTA prezidentės tribūna

Bumblytė-IA

Pirmą kartą įvyko jaunųjų nefrologų vasaros mokykla. Kiek buvo svarstymų ir diskusijų, ar reikalinga tokia mokykla, kokią vietą parinkti, koks renginio formatas. Su Rima Maslauskiene peržiūrėjom internete daug kaimo sodybų, kol pagaliau nuvažiavom į Rumšiškių liaudies buities muziejų. Čia patiko iš karto. Tikras lietuviškas kaimas su tvarkingu miesteliu, laukais ir mišku. Miela ir jauku. O dar ir geranoriški, nuoširdūs muziejaus darbuotojai, siūlantys begalę edukacinių programų. Pradėjom organizuoti mokyklą. Rūta užsiėmė registracija, Rima – maitinimu, aš – programa.

Visi organizaciniai rūpesčiai pasiteisino su kaupu. Atvažiavo apie 30 rezidentų ir nefrologų iš Kauno ir Vilniaus, nefrologai iš Klaipėdos, Mažeikių, Panevėžio, Alytaus. Buvo įdomu, turininga ir smagu. Klinikiniai atvejai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos (puikus Dargevičių debiutas), 5 profesorių pasisakymai (V. Kuzminskio viktorina, R. Mačiulaičio klausimėlis ir 3 pranešimai E. Žiginskienės, M. Miglino ir mano).

O kiek talentų atsiskleidė vakare per vakarienę. Pasirodo mokam ne tik dainuoti, šokti, bet ir pūsti ragą (vertėjo išgirsti L. Vareikienės pūtimą), groti skudučiais, kanklėmis, būgnais, traukti sutartines. Liaudiška muzika subūrė į vieną būrį, užbūrė bendra dvasia, įsivyravo santarvė.

Ačiū visiems, atsiliepusiems į kvietimą, dalyvavusiems ir ruošusiems klinikinius atvejus (šaunuoliai rezidentai), ačiū profesoriams, nepasididžiavus ir radus laiko atvykti. Patikėkit, labai gera ir smagu būti su jaunimu. Ir nėra amžiaus ribos, jei širdis karšta. Tikiuosi, kad vasaros mokykla Rumšiškėse taps tradicija.

Linkiu visiems gražios vasaros ir kuo ilgesnių atostogų.

Jūsų prezidentė

Inga Arūnė Bumblytė

Kontaktai

Lietuvos nefrologijos, dializės ir transplantacijos asociacija